Kategorie

Opinie o sklepie

Jak wybrać fotelik 0-13 kg

Jak wybrać i dopasować do samochodu i dziecka fotelik 0-13 kg.
Coraz więcej ludzi spodziewających się pierwszego lub kolejnego dziecka zwraca uwagę na kupno bezpiecznego fotelika samochodowego – kołyski.
Poniżej opiszemy najważniejsze kwestie związane z dopasowywaniem oraz jaki fotelik wybrać dla dziecka:
- kupić fotelik z dobrymi testami ADAC lub innymi
- przymierzyć fotelik do samochodu
- przymierzyć fotelik do wózka
- poznać znajomość montażu fotelika lub fotelika samochodowego na bazie w samochodzie
- dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo zapinać dziecko w foteliku samochodowym i jakich błędów powinniśmy unikać.

Niestety coraz częściej zdarza się że wiedzę czerpiemy z internetu, ludzie którzy ją zamieszczają mają równe kalifikacje, są tacy którzy mają wiedzę zerową, są tacy którzy coś wiedza ale nie do końca i są tacy którzy ta wiedzie posiadają. Pamiętajmy że w pewnym sensie powierzamy bezpieczeństwo swojego dziecka innym.
Nasz sklep i nasi pracownicy posiadają kwalifikacje które informują że można nam zaufać w profesjonalny sposób montujemy foteliki w samochodach, dopasowujemy do samochodu i informujemy jak wybrać fotelik i mamy mocne argumenty takie jak:
- każdy z pracowników posiada certyfikat wydawany przez fotelik.info „Doradca bezpieczeństwa posiadamy tytuł wicemistrzów jako drużyna polski fotelikiada.pl 2014
- Piotr zdobył III miejsce indywidualnie fotelikiada 2014
- Mistrzostwo Polski drużynowo i indywidualnie fotelkiada 2015.

Jak wybrać dobry fotelik dla naszego dziecka z setek dostępnych na rynku i kupić taki który jest idealnie dopasowany do naszego samochodu?

Jest kilka wiodących marek, które rywalizują o najwyższe noty i są to firmy:
Romer
Peg Peregro
Besafe
Kiddy
Chicco
Recaro
Cybex
Graco
Jane
Maxi Cosi.
Każdy z producentów posiada wiele modeli i większość posiada dobre wyniki z niezależnych testów zderzeniowych ale... prosimy zwrócić uwagę na rok w którym te testy były robione, bowiem nikt nie kupi atrakcyjnego telewizora z przed kilku lat mimo iż kiedyś był on najlepszy, technologia i w elektronice i w testach zderzeniowych idzie mocno do przodu i w naszej ocenie możemy brać pod uwagę maksymalnie 4 lata do tył. Pamiętać również należy że jeżeli mamy do wyboru foteliki o podobnych parametrach jeden testy z 2010 a drugi z 2014 nie zastanawiajmy się.
Jeżeli już będziemy mieli wybranych kilka modeli możemy przejść do punktu nr 2:) Dlaczego powinniśmy przemierzyć fotelik do samochodu i dopasować go ? Czy to blef sklepów stacjonarnych by czarować ludzi i mieć przewagę nad internetem?
Każdy z nas pomimo że żyje już dobrych kilkadziesiąt lat na świecie i od wielu lat ma ten sam rozmiar stopy, kupując nowe buty przymierza je i zdarza się dosyć często że cisną, gniotą, spadają itp. Nikogo ten fakt nie dziwi i każdy dobrze wie że np. rozmiar 39 nie zawsze odpowiada 39. tak samo jest z fotelikami w samochodzie a mamy 3 czynniki które spowodują że fotelik może nie pasować:
- profil kanapy, fotelik, który montujemy 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy powinien dolegać całą płaszczyzną jeżeli chodzi o jego spód, nie możemy go montować w inny sposób, jak już ułożymy fotelik na kanapie jego plecy powinny mieć ok 45 stopni. Kąt ten zapewnia ochronę głowy i dziecka ponieważ, jeżeli kąt będzie mocniejszy głowa noworodka może mu opadać na klatkę piersiową, noworodek, który nie ma mięśni szyi będzie się podduszał albo odczuwał bardzo duży dyskomfort.
W przypadku kiedy kąt będzie zbyt mały (na płasko) w chwili gwałtownego hamowania lub zderzenia czołowego głowa będzie działała z bardzo dużą siłą na kart (wyciąganie) i nadwyrężenia lub zerwania kręgów szyjnych mogą być w takim przypadku najmniejszym obrażeniem. Tylko bowiem prawidłowa pozycja i odpowiedni kąt nachylenia spowoduje że w przypadku kolizji siły rozłożą się na się w dwóch płaszczyznach i głowa dziecka oraz kark nie są narażone na dodatkowe siły, dlatego koniecznie dopasuj fotelik do samochodu.

Dlaczego powinniśmy przymierzyć fotelik na ramie wózka ten sam powód co w samochodzie co prawda tu nie zadziałają jakieś siły, które mogą wpłynąć na obrażenia ale gdy fotelik będzie w złym kąpie głowa noworodka czy niemowlaka będzie opadała na klatkę piersiową i będzie odczuwało albo dyskomfort albo tez może się podduszać.

Każdy z naszych pracowników jest w branży od kilku do kilkunastu lat, doświadczenie jakie posiadamy, stałe szkolenia, uczestnictwo w mistrzostwach polski sprawia że nasza wiedza jest spora ale ciągle musimy się szkolić.
Czy klient kupując fotelik przez internet ma taką możliwość nie. A jeżeli myślicie Państwo inaczej zapraszamy do sklepu jeżeli sami Państwo dopasowaliście idealnie fotelik do samochodu, unikacie wszystkich błędów dziecko jest poprawnie zapięte otrzymać od nas nagrodę niespodziankę.

Ostatnim punktem jest wiedza jak zapinać prawidłowo dziecko, z jaką siłą naciągnąć pasy, na jakiej wysokości one powinny być, czy pas zapinać na kurtce czy nie. Na te wszystkie pytania odpowiadamy sprzedając fotelik samochodowy.
Jeżeli macie Państwo pytania zapraszamy do naszych handlowców.
Zapraszamy do największego sklepu w naszym regionie, dostępne mamy wszystkie liczące się firmy fotelikowe w Polsce i na Świecie.
Przymiarki fotelika do samochodu, montaż fotelików samochodowych w samochodzie, dopasowywanie fotelików do samochodu, Śląsk, Częstochowa zapraszamy 7 dni w tygodniu.
Czytaj tez inne artykuły jak wybrać fotelik 9-18, jak wybrać fotelik 15-36 kg,